5 Aralık Dünya Mühendisler Günü

Her zaman ilkleri hayata geçirmek için çalışan, sayısız teknolojik ve bilimsel gelişmenin mimarı olan, bu çalışmalarıyla hem ülkemizde hem de dünyada fark yaratan mühendislerimiz, bilgi ve becerileriyle hayatımızın her alanına dokundu.

Yeni sistemler ve projeler geliştirerek yaratıcı fikirler ortaya çıkaran tüm mühendislerimizin ve gelecek nesillere örnek olmak için kendini geliştiren mühendis adaylarımızın 5 Aralık Mühendisler Günü’nü kutlarız.

Bugün Tekhnelogos ailesi için de ayrı bir önem taşımakta… Yaptığımız her projede emeği geçen mühendislerimizden birkaçının duygu ve düşüncelerine gelin hep birlikte bir göz atalım.

Mehmet Ali Çalışkan – Kurucu Ortak & CTO

Mühendislik benim için doğayla ve dünyayla temas kurmanın en güzel yolu. Çünkü hem nesnemizin şartlarına tabi olup uyum sağlıyoruz, hem de yaratıcılığımızı sınırsız kullanmaya çalışıyoruz. Bu şekliyle mühendislik okları karavanaya değil dünyaya atmanın, ve dünyayı felsefi olarak da kavramaya başlamanın ilk adımı.

Osman Subaşı – Genel Müdür

Mühendislik, bilimin prensiplerini pratiğin imkanlarıyla harmanlayarak, sistem ve süreçleri dolayısıyla hayatı iyileştiren, kolaylaştıran ve doğayla uyumlu, sürdürülebilir güzellikler katar.

Ahmet Fatih Deveci

Mühendislik sürekli iyileştirme ve geliştirmeden sorumlu olmaktır.

Pınar Melek Koşan

Mühendislik, farklı bakış açılarına sahip olmak, her şeyi daha detaylı düşünmek ve sorunları tüm olasılıklarıyla inceleyerek çözüme ulaşmaktır.

Furkan Can Yelkenci

Mühendislik, insanlığın ilerlemesine doğrudan katkı sağlamaktır.

Faruk Işıker

Mühendislik tanımlanmış sorunlara optimum çözümler üretilmesidir.

Mert Akyıldız

Gözümüzün gördüğü, kulağımızın işittiği insan yapımı her >şey mühendislik eseridir.

Ahmet Akbayır

Maddesi bilim, manası estetik olan mühendislik, bilimle estetiği mezcederek geleceğin inşasında hayatımıza dokunan teknolojiler üretir.

Berkay Sezen

Mühendislik, toplumsal hayat süresince ortaya çıkan ihtiyaçların ve sorunların giderilmesinde uygulanan çözümlerin geliştirildiği alandır.

Eyüp Önder

Mühendislik, maddenin görünen sınırlarını aşarak evrenin sırlarını keşfetmek için gidilen fantastik bir maceradır.

Şevket Karakaya

Mühendislik, bilgi ve becerinin uzun soluklu elde edildiği ve üst düzey tecrübe gerektiren bir meslektir.

Hasan Erdoğan

Yaşamımızın zor zamanlarına projeleriyle çözüm olan mühendislerimizin Dünya Mühendisler Günü kutlu olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir