TekhneTalks, Serdar Kuzuloğlu İle Açılışı Yaptı.

Türkiye’nin önemli teknoloji ve ar-ge firmalarından Tekhnelogos, TekhneTalks adlı etkinlik serisinin ilkini 15 Ocak’ta düzenledi. Sanat, bilim, kültür ve teknoloji odaklı aylık konuşma serisinin ilk konuğu gazeteci M. Serdar Kuzuloğlu oldu.

Yoğun ilgiyle karşılanan ilk etkinlikte Serdar Kuzuloğlu “Yeni Dünya, Yeni Tüketici, Yeni Şirket’te Teknolojinin Öte Yanı” başlıklı konuşmayla katılımcıların karşısına çıktı. 70’ten fazla katılımcı, Kuzuloğlu’nun mitolojik dönemden günümüze uzanan zaman tünelinde tüketicilerin, şirketlerin, iletişimin ve çalışanların nasıl dönüştüğünü merakla izledi. Kuzuloğlu, bir zamanlar mağarada yaşayan ve çok küçük bir iletişim çapına sahip insanoğlunun, dijital çağda nasıl her saniye kalabalık kitlelere hitap eder hale geldiğini net örnek üzerinden katılımcılarla paylaştı.

Tekhnelogos Altunizade ofisinde düzenlenen etkinlikte konuşan Kuzuloğlu, bu yeni oluşumun önemini şu sözlerle dile getirdi;

“Herhangi bir kısıtlayıcı bir konu başlığına sahip olmadan çok uzun zamandır anlatmak istediğim şeylere değinebildim ve bu beni çok sevindirdi. Burada konuyla çok ilgili ve çok renkli bir kitleye seslenme fırsatı buldum ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Çok keyifle konuştum ve çok keyifle dinlediğim bir etkinlik oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.”

Teknoloji yazarı Fırat Demirel’in moderatörlüğünde gerçekleşen etkinliğin açılışında Tekhnelogos CTO’su Mehmed Ali Çalışkan da TekhneTalks’un amacını şöyle özetledi;

“Biz tüm teknik becerilerinin ötesinde daima hayata dokunmaya çalışan bir teknoloji şirketiyiz. TekhneTalks’u da bu motivasyonla, teknoloji ve girişim ekosisteminin ortak aklına önemli katkılar sunma ve ortak akıldan faydalanma amacıyla hayata geçirdik. TekhneTalks’ın odağında bugün değil gelecek var ve gelecekte başarılı olabilmek için geçmişin ve bugünün doğru anlaşılması gerektiğini biliyoruz. Daha ilk adımda gösterilen ilgi bize büyük bir heyecan ve sorumluluk aşıladı. Bu ilginin gelecek aylarda artarak devam etmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

TekhneTalks etkinlik serisi, sahasında uzman ve tecrübeli konuşmacılarla, teknoloji ve bilimin, kültür ve sanatla birlikte konuşulduğu yeni bir fikir ortamı olarak şekilleniyor. Gelecekte dünyanın nerede olacağını ve günümüz toplumunun bu geleceğe ne kadar hazır olduğunu tartışmaya açıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir